„Když jsem se zamyslela nad tím, co mě dovedlo k psaní novel, počátek byl nejspíš v roce 2004, kdy se u nás začala vysílat telenovela Mi Gorda Bella (v češtině pod názvem Má tlustá Valentýna). Tam jsem si zamilovala pár Jordiho a Pandoru, a tudíž i jejich představitele Huga Vasqueze a Marianelu González, kteří mě vlastně doteď provázejí životem.

Když jsem v roce 2008 zjistila, že spolu Hugo a Marianela budou znovu hrát a rovnou hlavní pár, byla jsem nadšená. Kdo však telenovelu Nadie me dirá cómo quererte viděl, tak ví, že příběh Gabriela a Maríi Eugenie nebyl takový, jaký asi všichni fanoušci čekali. Pro mě byl obrovským zklamáním.

A tehdy jsem se rozhodla, že pro ně vytvořím svůj vlastní příběh, se kterým budu spokojená. A tak jsem začala psát svou první novelu Dame una oportunidad. Nikdy předtím mi psaní nešlo, slohové práce ve škole pro mě byly vždy noční můrou, ale s nimi a dalšími mými oblíbenými herci to šlo tak nějak samo.

Nyní mám tři novely dokončené, dvě rozepsané a alespoň jednu určitě ještě plánuji. Psaní je pro mě relax a únik od každodenních starostí.“ – Pandorita


„Stejně jako Pandorita, i já jsem svůj největší novelový boom zažila s novelou Má tlustá Valentýna. Příběh Pandory a Jordiho mě totálně okouzlil a vlastně se s touto novelou rozjeli i všechny moje koníčky, které mám dodnes – tvorba grafiky a videí, správa webů a později i fan cluby na sociálních sítích.

Co se týče vlastní tvorby novel, první jsem byla pouze čtenář… později mě ale zlákalo, zkusit si napsat něco vlastního. Příběhy jsem vymýšlela vždy ráda, ale hodit to celé na papír je už trochu složitější… Nakonec jsem začala psát novely dvě. Svou první novelu jsem začala psát v roce 2009 a další hned rok na to. Bohužel se často stávalo, že jsem na psaní už neměla čas nebo náladu a novely u mě tak trochu zapadly v zapomnění. O prázdninách 2017 jsem se ale rozhodla své příběhy dopsat. Co mě k tomu vedlo? Za a) asi to, že nemám ráda nedokončené věci a za b) bych ráda dopřála svým příběhům a hlavně postavám v nich konec jaký si zaslouží. Doufám tedy, že to konečně vyjde… a hlavně – dost mě to baví a až teď mi došlo, jak moc mi to psaní chybělo.

A co víc? U VT novel můžu využít všechny své koníčky, baví mě k nim tvořit grafika a videa, baví mě tvořit i tento web a především, dost se mi líbí že mohu oživit příběh, přesně podle mých představ. Doufám, že až dokončím mé dvě rozepsané novely, dostanu se ještě k nějaké další…“ – Pandora Rosalez

Tento článek naleznete i v sekci info > o nás. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *