“Pojedu sama s Chrisem?” zopakovala Natalia nahlas. “Ano,” řekl Gustavo, “je v tom snad nějaký problém?” Natalia chtěla protestovat, ale uvědomila si, že na sebe nesmí strhávat příliš pozornosti. “Ne, žádný problém,” zavrtěla hlavou. “Výborně,” zvolal Gustavo a rozhlédl se po všech zaměstnancích, “tak to by bylo všechno. Můžete se vrátit do práce.” Všichni se začali zvedat a pomalu opouštěli zasedací místnost. Natalia, stále s vyděšeným výrazem, se také zvedla, když na ni Chris zavolal: “Natalie, počkej ještě.” Natalia se na něj otočila a po chvíli i Marisol. “Ano?” zeptala se Natalia. “V kolik tě můžu vyzvednout?” zeptal se jí Chris. “Ty víš, kde bydlím?” divila se Natalia. “Natalie,” rozesmál se Chris, “vždyť je to přece ve tvých papírech.” Natalia se usmála. “Tak v kolik tě tedy mám vyzvednout?” zeptal se jí Chris znovu. Natalia chtěla odpovědět, když jí najednou došlo, že na té adrese, kterou v životopise udala vlastně vůbec nebydlí.

“Proč ty nejlepší zakázky vždycky musí dostat ta proklatá Natalia,” rozčilovala se Stacie, když společně s Reinaldem vešla do její šatny. “To víš, kdybys vypadala jako Vanessa, tak by si tu kolekci plavek fotila ty,” podotkl Reinaldo. “Vanessa?” zarazila se Stacie, “jaká Vanessa?” “Vanessa byla jedna ošklivka,” začal vysvětlovat Reinaldo, “která chodila se mnou, s Chrisem a s Gabrielou do školy. A jednou jsme se s pár dalšíma kámošema vsadili, že ji Chris svede a pak ji odkopne. Takže si Chris před ní začal hrát na prince z pohádky, ale časem se to trošku zvrtlo.” “Jak zvrtlo?” vyptávala se Stacie. “Doteď jsem to nepochopil,” odvětil Reinaldo, “ale Chris se do ní vážně zamiloval.” Stacie na něj vytřeštila oči. “A to je taky důvod, že už nejsme s Chrisem přátelé, protože ta sázka byl můj nápad a on mi to pak vyčetl,” dodal Reinaldo. “A Natalia je opravdu té Vanesse tolik podobná?” zeptala se Stacie nevěřícně. “Natalia je Vanessino krásný dvojče,” odpověděl Reinaldo. “Tak teď už chápu, proč je Gabriela tak na Natalii vysazená,” zamyslela se Stacie. “Gabriela má taky největší podíl na tom, že Vanessa zmizela z Chrisova života. Ale to Chris neví,” dodal Reinaldo. “Víš co,” řekla Stacie a posadila se na sedačku, “nejlepší bude, když mi řekneš všechno od začátku až do konce se všemi detaily.” Reinaldo vzdychl, přisedl si k ní a odvyprávěl jí celý příběh.

“Ztratila jsi řeč?” smál se Chris, když mu Natalia stále nedokázala odpovědět. “Víš, Chrisi, já…” koktala Natalia. “Naty teď bydlí u mě,” zachránila situaci Marisol, která celý rozhovor vyslechla. Chris i Natalia se na ni nechápavě podívali. “Protože Natalia měla ten byt pouze v pronájmu a majitel ten byt potřeboval pro nějaké své příbuzné, takže Natalii, slušně řečeno, vyhodil,” vysvětlila Marisol. “Cože?” rozčílil se Chris, “na to ale ten chlap nemá právo. Musela jsi mít podepsanou smlouvu,” obrátil se na Natalii, “dej mi na něj kontakt a já si to s ním vyřídím.” “Ne, Chrisi, to je dobrý,” přesvědčovala ho Natalia, “s majitelem jsme se rozešli v dobrém a všechny dokumenty byly v pořádku. A navíc jsem si stejně chtěla najít něco jiného, tak teď prozatím bydlím u Marisol, než si něco najdu.” “Tak dobře,” přikývl Chris, “takže tě vyzvednu u Marisol. Třeba v devět?” “Tak v devět,” usmála se Natalia. Chris se usmál na ni i na Marisol a odešel. “Marisol, ty seš prostě úžasná,” zvolala Vanessa nadšeně, když se na ni otočila, “jak tě tak rychle napadla ta výmluva?” “Ani nevím,” usmála se Marisol, “moje nejlepší kamarádka potřebovala pomoct, tak jsem jí pomohla.” Vanessa se na ni usmála a pak se objaly.

Byl večer. Raquel seděla na posteli a četla si knížku, když se otevřely dveře a objevila se v nich velká kytice rudých růží. Raquel se na ni koutkem oka podívala a znovu se začetla. Dveře se otevřely víc a vstoupil do nich se smutným výrazem Alejandro. “Miláčku,” oslovil ji, ale Raquel se na něj ani nepodívala. Položil kytici na noční stolek a přisedl si k Raquel. “Ještě se na mě zlobíš?” zeptal se jí opatrně. Raquel se na něj naštvaným a zároveň smutným pohledem podívala. “Ty si myslíš, že to, z čeho si mě ráno obvinil, spraví jedna hloupá kytka?” zeptala se ho vyčítavě. “Raquel, já vím, že jsem to přehnal…” “Ano, přehnal jsi to,” skočila mu Raquel do řeči, “tolik si mi tím ublížil.” Alejandro ji chytil za ruku. “Raquel, prosím tě, odpusť mi to. Už nikdy se tak k tobě chovat nebudu, přísahám,” prosil ji. Raquel se vytrhla z jeho sevření a Alejandro zesmutněl. “Alejandro, lepší bude, když se dneska vyspíš někde jinde,” odvrátila od něj Raquel svůj pohled. Alejandro pochopil, že dnes se svou ženou neusmíří. “Vyspím se v pokoji pro hosty,” řekl a se smutným výrazem odešel z pokoje. Raquel se zalesklo v očích.

New York, USA

Gabriela přišla do hotelového pokoje a únavou z celodenního focení se svalila na postel. Po chvíli jí začal zvonit mobil, a tak s velkou nelibostí vstala a šla se podívat, kdo jí to vyrušuje. Vytáhla mobil z kabelky a na displeji svítilo jméno “JESSICA”. “Co je?” zeptala se Gabriela otráveně. “Ty máš ale náladičku,” podotkla Jessica, která si podpírala mobil ramenem, zatímco si pilovala nehty, “jestli už teď seš takhle vytočená, tak nechci vidět, jak budeš vyvádět, až ti řeknu to, kvůli čemu ti volám,” smála se. “Jessico, přejdi k věci,” znervózněla Gabriela. “Jenom ti chci říct,” začala Jessica, “že Natalia zítra jede fotit novou kolekci plavek k vodopádům Salto Angel a…” “A co já s tím jako?” skočila jí do řeči Gabriela, “mně je srdečně jedno, co ta potvora dělá.” “Drahoušku, ty si mě nenechala domluvit,” smála se Jessica, “Natalia tam totiž nejede sama. Doprovází ji tvůj miláček!” zdůraznila. “Cože?!” vykřikla Gabriela hystericky. Jessice leknutím vypadl telefon od ucha a tak tak ho stačila chytnout. “To nemůže být pravda,” rozčilovala se Gabriela, “proč se tohle musí stát zrovna mně?” litovala se a nervózně chodila po pokoji sem a tam. “To tvoje focení v New Yorku zřejmě nebylo náhodné,” usoudila Jessica, “Chris chtěl mít nejspíš volné pole působnosti,” smála se. Gabriela na to nereagovala, telefon vypnula a vzteky s ním třískla o zem. “Když to není Vanessa, tak je to tahle její lepší napodobenina, která se mi plete do cesty,” vztekala se a byla naprosto nepříčetná, “ale ani jedna nade mnou nevyhraje! Ani jedna! Jako že se jmenuju Gabriela Veroni!”

Caracas, Venezuela

Vanessa byla ve svém pokoji a balila si kufr. Přitom stále musela myslet na to, že příštích pár dní bude s Chrisem sama. Bála se toho, že nebude schopná mu odolat a její pomsta by tak byla marná. V tom si ale na něco vzpomněla.

Před pěti lety

Byla deštivá noc. Vanessa, promočená až na kost, stála na pláži a naprosto zničené se jí hlavou honilo to, co se před pár hodinami dozvěděla. „Vanesso, celou dobu ti lhal! Nikdy tě nemiloval, byla to jen sázka,“ vysvětlovala Gabriela Vanesse všechno, jak to bylo s jejím vztahem s Chrisem. „Ne, to není pravda,“ vzlykala Vanessa a snažila se sama sebe přesvědčit, že jí Gabriela lže. „Vanesso, věř mi! Chris se vsadil se svýma kamarádama, že tě svede a že se do něho zamiluješ. Musela jsem ti říct pravdu. Nemohla jsem se dál dívat, jak si s tebou zahrává,“ vysvětlovala ji Gabriela a předstírala, jak s ní soucítí a přitom se skvěle bavila, když viděla, jak Vanessa trpí. Vanessa bolestí klesla na zem a podívala se na fotku, kterou svírala v ruce. Byla to společná fotka jí a Chrise. Rozbrečela se ještě víc a fotku začala pomalu trhat. Potom nechala dlaň rozevřenou a kousky fotky nechala, aby je spláchnul déšť. “Pomstím se ti, Christiane Martinézi,” zakřičela, “přísahám, že se ti pomstím!” Obličej si zabořila do dlaní a hystericky se rozbrečela.

Současnost

“Znovu ti nepodlehnu! Znovu už ne!” přísahala Vanessa a poté pokračovala v balení.

Byl další den. Carolina a její kamarádka Veronica seděly v bufetu. “Vážně si nic nedáš?” zeptala se jí Veronica a zakousla se do cheesburgeru. “Takhle po ránu bych tohle rozhodně nejedla,” zašklebila se Carolina, “a navíc jen při pohledu na to se mi zvedá žaludek,” dodala a chytla se za břicho. “Holka, tobě se zvedá žaludek poslední dobou nějak často,” usoudila Veronica, “nejsi ty náhodou těhotná?” “Těhotná?” vyděsila se Carolina, “zbláznila si se.” “No já jen, že moje ségra je teď těhotná a v prvních měsících jí taky bylo pořád špatně,” vysvětlila Veronica, “a ty a Carlos rozhodně nejste žádní abstinenti, takže by to klidně možný bylo,” dodala se smíchem. “Ty seš blbá,” zašklebila se na ni Carolina, ale to co jí právě Veronica řekla, nemohla dostat z hlavy.

New York, USA

“Gabrielo, co to dneska s tebou je?” rozčiloval se fotograf, “dáme si desetiminutovou pauzu,” dodal naštvaně a odešel. “Gabrielo, co se děje?” zeptala se jí Mirela, když k ní přistoupila. “Mami,” řekla Gabriela sklesle, “včera mi volala Jessica, že ta příšerná Natalia jede fotit k vodopádům Salto Angel a Chris tam jede s ní!” “Ale tak vždyť je to jeho práce,” odvětila Mirela. “Mami, jak to můžeš říct tak klidně,” rozčílila se Gabriela, “vždyť ta mrcha chce Chrise už od první chvíle, co vešla do firmy. A teď má na to tu nejvhodnější příležitost!” “Já to nějak nechápu,” řekla Mirela, “proč se bojíš zrovna Natalie? Vždyť okolo Chrise se vždycky motala spousta ženských, ale nikdy si z žádné nebyla tak nervózní jako z téhle. Tak co za tím je?” vyptávala se. “Víš mami, je tady něco, co nevíš,” odvětila Gabriela vážně, “něco, co se stalo už před pěti lety a kvůli čemu teď mám strach, že o Chrise přijdu.” Mirela zpozorněla a pečlivě Gabrielu vyslechla.

Caracas, Venezuela

Vanessa a Marisol stály před domem, kde Marisol bydlela a čekaly, až přijede Chris. “Jak vůbec Gregoria přijala to, že odjíždíš pryč?” zeptala se Marisol. “Bylo jí dost divné, proč zrovna finanční ředitelka by měla dohlížet na focení někde v terénu,” odpověděla Vanessa, “ale nakonec jsem jí řekla, že jsem se vedení zeptala, jestli by to bylo možné, abych mohla jet, abych viděla jak to při takovém focení vypadá a že mi vedení dalo svolení a že moji práci za mě vezme kolegyně.” “Aha,” přikývla Marisol, “a kdy ji vůbec řekneš pravdu? Že z tebe vlastně žádná finanční ředitelka není?” Než se Vanessa stačila k odpovědi nadechnout, zastavilo u nich auto a vystoupil z něj Chris. “Tak jsem tady,” usmál se na obě. Vanessa z něj nemohla spustit z oči. Neměl na sobě upnutý oblek jako každý den v práci, právě naopak. Měl na sobě béžové kalhoty a bílou, napůl rozepnutou, košili, přes kterou bylo vidět jeho vypracované tělo. “Tak můžeme jet?” usmál se Chris znovu. Vanessa stála jako opařená a nezmohla se na jediné slovo.