Hoy con (epizodní postavy)…

• Daniela Alvarado como Olivie

Hudba: You don’t own me – Grace

###
Patricia vyvrátila oči v sloup. „Proboha.“
„Patricie?“ Vykulil Carlos překvapeně oči a radši od ní rychle couvl, především po tom, co viděl jak se Max tváří.
„Aha, takže vy dva se znáte…“ Usoudila Patricia, otočila se k baru čelem a upila z pití, co tam měla odložené. Carlos se na ni ještě jednou překvapeně podíval a Max se na něj zamračil. Carlos se chtěl začít nějak hájit, ale nakonec jen obraně zvedl ruce a vzdálil se. Max šel k Patricii a naštvaně ji chytil za zápěstí.
„Co to mělo znamenat!?“
„Au!“ Vytrhla se mu a zamračila se na něj. „Co máš zase za problém, Moreiro!?“
„Ty jsi můj problém!“ Mračil se Max. „A neříkej mi takhle…“
„A jak ti mám říkat, hm?“ Nadhodila Patricia. „Pokud ti víc vyhovuje oslovení kreténe, já s tím problém nemám.“ Pokrčila rameny. Max vypadal, že se na Patricii zlobí a ona se nad tím dost bavila. „A navíc… nejradši bych ti neříkala nijak, být to na mně… už tě nikdy v životě neuvidím!“ Zdůraznila poslední větu a dívala se mu do očí.
„Taky by se ti nelíbilo, kdybych ti říkal mrcho!“ Vyštěkl po ní. A Paty se začala smát.
„To bys nebyl první ani poslední.“ Usmála se škodolibě. Max měl sto chutí ji chytit a hned ji odvézt pryč.
„Chceš mě jen provokovat, že jo? A proto ses nechala balit od Carlose!“ Mávl rukou směrem, kam odešel.
„Ale kdepak, já jsem vůbec netušila, že je to tvůj kamarád. Nechala jsem se od něj balit, protože jsem prostě chtěla.“ Mrkla na něj a Max žárlil víc a víc a bylo to na něm dost poznat. „Žárlíš nebo co?“ Zeptala se ho šeptem a vypadala u toho pobaveně.
„Ne!“ Odsekl jí a Paty se začala smát.
„Víš co, bude lepší, když si půjdeš za tím svým kámošem a dáš mi pokoj.“
„Ani náhodou, to ty půjdeš hezky se mnou!“ Chtěl ji znovu chytit za ruku, ale Paty mu jen tak tak uhnula a zamračila se.
„A ty jsi jako kdo, že mi říkáš, co mám dělat!? Rodina? Manžel? Přítel? Milenec? Kamarád? Hmmm, počkej, zamyslím se… ne! Nejsi ani jedno, nejsi pro mě vůbec nic!“ Řekla mu důrazně a Maxe její poslední věta ‚Nejsi pro mě vůbec nic!‘ docela zasáhla a zatvářil se smutně. V tom v pozadí začala hrát další píseň a Paty se při ní úplně rozzářily oči, protože se jí vyloženě na ten moment skvěle hodila. „You don’t own me!“ Zopakovala slova textu v písni. „A dokážu ti to…“ Otočila se a odešla ke konci baru, kde nebyla žádná stolička. Opřela se zezadu o bar, vyšoupla se nahoru, aby se posadila, přetočila nohy k sobě, klekla si a nakonec se postavila na bar. Lidé, co stáli kolem, na ni jen překvapeně koukali, barman chtěl něco říct, ale byl sám zvědavý, co se bude dít. Paty pokynula rukama, aby lidi dali pryč sklenice a většina to i udělala, hudba hlasitě hrála, a když ji DJ viděl, ještě ji zesílil a lidé se začali scházet k baru. Paty začala tančit do rytmu hudby a zpívala slova z písničky, která směřovala k Maxovi, který na ni jen šokovaně hleděl. „You don’t own me. I’m not just one of your many toys. You don’t own me. Don’t say I can’t go with other boys!“ Pokračovala Patricia ve zpěvu a lidé kolem začali hulákat a všelijak ji podporovat pískáním a potleskem.
„Jo baby!“ Zařval DJ do mikrofonu.
Paty se vlnila do hudby a postupně šla až na druhý konec baru, kde ladně přecházela sklenice, které na baru zůstaly a mladý barman je pak dával rychle pryč s hrůzou v očích. „You don’t own me. Don’t try to change me in any way. You don’t own me. Don’t tie me down cause I’d never stay!“ Paty vypadala, že se u toho dobře baví, lidé kolem také a jediný Max mohl puknout vzteky. Chtěl ji z toho baru okamžitě vzít a odnést pryč, jenže kolem bylo už tolik lidí, že by ho tam nejspíš ani nepustili a on moc dobře věděl, že na to opravdu nemá jediné právo. Paty si začala rozepínat spodek košile a u toho se pomalu vlnila do podřepu, potom zase začala pomalu vstávat a košili si v půlce košile uvázala pod prsy. Chlapy kolem pokřikovali ještě víc a Maxmiliano cítil takovou žárlivost a vztek, jako ještě nikdy předtím.
„I don’t tell you what to say. I don’t tell you what to do. So just let me be myself. That’s all I ask of you. I’m young and I love to be young. I’m free and I love to be free. To live my life the way I want. To say and do whatever I please!“ Píseň pomalu končila a Paty se při posledních slovech: „You don’t own me.“ znovu podívala na Maxe, ten už to dál nemohl vydržet a nakonec odešel hodně rychle pryč. Byl si jistý, že by brzy udělal nějakou hloupost. Paty se vítězně usmála a muži a dokonce i pár žen kolem baru začali tleskat a pískat.

Maxmiliano vyšel z klubu a byl vzteky bez sebe. „Bože, to je taková mrcha!“ Zařval a kopl do popelnice, která stále před klubem. Ta se okamžitě skutálela a polovina obsahu se vysypala na zem. „Co si o sobě myslí!? Já bych ji nejradši… grrrh!“ Max si vjel rukama do vlasů a byl úplně mimo sebe. Po chvíli mu znovu zazvonil mobil, on se ani nepodíval, kdo to je a praštil mobilem o zem. Ten se okamžitě vypnul, bylo slyšet zapraskání a zvonění utichlo. „Já se z ní fakt už zblázním!“ Nadával Max a zlostně se díval ke vchodu do klubu.

Paty slezla z baru a usmívala se. Líbilo se jí, že jí plán vyšel. Zjevili se u ní její přátelé a ptali se jí, co to mělo znamenat. Po chvíli se u ní zjevil i Carlos a pomalu tleskal. „Pěkná show.“
„Díky.“ Řekla Paty, tentokrát už docela odměřeně.
„Hele… já vím, že mi do toho nic není… ale Max…“ Začal Carlos a Paty jen zvedla ruku, aby přestal.
„Dost. Nechci nic slyšet.“ Kroutila hlavou.
„Max je z tebe úplně paf a jako hele, vážně právem…“ Pokračoval i přesto.
„La la la la… nezajímá mě to!“ Paty si dala ruce na uši.
Carlos si povzdechl. „Je to dobrej chlap, jen abys věděla.“ Dodal nakonec a šel pryč. I když se Paty tvářila, že ho neslyší, tak věděla, co jí řekl, jen se zašklebila, když už se nedíval a znovu se dala do debaty se svými kamarády.

Druhý den dopoledne. Max byl právě u své dlouholeté kamarádky Olivie, která pracovala jako psycholožka a občas vypomáhala jako konzultant v partnerské poradně. Měli se s Maxmilianem sejít kvůli pracovním záležitostem, ale nakonec se jejich debata ubrala úplně jiným směrem. Jelikož byl Max celý roztěkaný a nesoustředěný, tak z něj nakonec vytáhla, co se stalo a on jí povyprávěl vše, co se stalo od té doby, co se s Patricii setkal poprvé.
„Já už prostě nevím, nevím, co si o tom všem mám myslet. Ona je neuvěřitelná, prostě nikdy jsem nikoho jako je ona nepotkal. Ale v jednu chvíli je schopná se mi celá odevzdat a pak se tváří jako by mě přímo nesnášela a mě to tak štve.“ Max chodil po místnosti sem a tam a Olivia ho celou dobu sledovala z křesla. „A pak ještě když tančila na tom baru!“ Schoval si obličej do dlaní a zakroutil hlavou. Pak se na Olivii tak podíval. „Já jsem nevěděl, jestli bych ji v tu chvíli chtěl přede všemi přetáhnout přes koleno, za to jak mě provokuje anebo si ji okamžitě odvést domů a znovu ji mít jen pro sebe!“ Nakonec si Max sedl naproti Olivii, vlasy měl celé rozcuchané, jak si do nich při vyprávění stále zajížděl rukama a tvářil se dost zmateně. „A ještě jak se na ni předtím díval Carlos, no ještě to mi chybělo! Ten měl jediné štěstí, že jsme na sebe už potom nenarazili, nebo bych mu nejspíš jednu natáhl.“ Řekl a zase vstal. „Jak já mám lidem radit, co dělají ve vztazích zle, když ani nevím, co mám v téhle situaci dělat já? Vždyť já ve finále ani o skutečných vztazích nic nevím. A tohle, no to je neuvěřitelný!“ Kroutil hlavou. „Najednou mi to přijde nějaký komplikovaný…“
„Maxi, já už tě nějaký ten rok znám a opravdu jsem tě v takovém stavu ještě neviděla.“ Pronesla Olivia vážně. „Vím, že tohle asi nebudeš chtít slyšet. Ale možná jsi poprvé narazil na ženu, která je ti hodně podobná. Která dělá v podstatě to, co děláš ty už celé věky a tobě se nelíbí, když se tak teď někdo zachoval k tobě…“
„Cože? Já bych se takhle k žádné ženě nikdy nechoval!“ Zlobil se Max.
„Takhle to přímo nemyslím.“ Kroutila Olivia hlavou. „Jde spíš o to, že jsi nikdy nevyhledával skutečný vztah a lásku. Byls zvyklý na to, že když už jsi s nějakou ženou byl, že to bylo spíš proto, abyste si oba zpříjemnili čas, ne abyste budovali nějaký vážný závazek a když se to začalo vyvíjet jiným směrem, prostě si to ukončil. Patricia zjevně dělá úplně to stejné, až na to, že to bere za ukončené mnohem dříve. Stejně jako některé ženy postupem času chtěly více než pouze sexuální vztah, tak ty chceš teď více po ní. Najednou ti nestačí mít s ní jen sex a pak ji nechat vesele jít. Víš vlastně, co bys po ní chtěl?“ Zeptala se ho vážně a Max se nad tím musel zamyslet. Zase začal chodit po pokoji, nemělo smysl, aby ho Olivia nutila sedět.
„Já nevím…“ Řekl nakonec Max. „Ale prostě se mi nelíbí, že se ke mně chová takhle i po tom, co se stalo. Dělá jako by o nic nešlo!“
„A když jsi před pár dny ukončil „vztah“ který jste měli s Margaritou, napadlo tě, že si možná říká to stejné? Jak ji můžeš nechat jen tak jít, po tom co se mezi vámi stalo, hmm?“
Max si znovu zajel rukou do vlasů. „Ale to se přece nedá srovnávat!“
„Opravdu? V obou případech šlo přece o sex nebo ne? Se všemi ženami to tak bylo, tak proč je to u Patricie jinak?“
Max se na ni zoufale podíval. „Na čí straně vlastně jsi?“

Patricia byla ve svém bytě, měla na sobě dlouhý bílý svetr, rozpuštěné vlasy a brýle. O tom že je nosí, vědělo jen pár lidí a vidělo ji v nich asi ještě o něco méně, protože kdykoliv to šlo, měla stále kontaktní čočky. Paty si uvařila čaj a šla si sednout na prostorný parapet k oknu, kde měla deku a dva polštáře, pomalu upíjela čaj a sledovala, jak venku prší. Když sledovala kapky vody, aniž by chtěla, tak se ji vybavilo, jak se milovala s Maxem ve sprše.

„Maxi, já nejsem na ničí straně. Jen ti říkám jak to je, i když se ti to nelíbí.“ Pokračovala Olivia.
Max se odmlčel a po chvíli pokračoval. „Nikdy jsem s žádnou nebyl takhle náhle, bez rozmyslu, bez toho aby to bylo „v plánu“, prostě takhle spontánně…“ Řekl nakonec. „A ani jsem se nikdy kvůli žádné necítil takhle jak poslední dny…“ Řekl Max vážně, Olivia se pousmála, ale nic mu na to neřekla. „Co?“ Zeptal se Max, když viděl její výraz.
„Na tohle si budeš muset přijít ty sám, Maxi…“
„Jenže já… nevím co dál.“ Mračil se Max.
„Neříkal jsi vždycky, že získáš každou, co se ti líbí?“ Připomněla mu Olivia a on se tomu musel krátce zasmát.
„Až teď mám pocit, že jsem žádnou nikdy skutečně nezískal…“
„Anebo si žádná skutečně nezískala tebe…“
Max si povzdechl. „A máš pro mě vůbec nějakou radu?“
„Mám. Zkus zjistit, co vlastně chceš. Bude ti stačit, když narazíš na jinou ženu a budeš s ní mít znovu chvilkový románek? Nějakou méně komplikovanou? Zapomeneš na Patricii a necháš ji zase někomu jinému?“ Při poslední větě se zadívala na Maxe a bylo vidět, že už jen ta představa že by byla Patricia s někým jiným, se mu ani trochu nelíbí.
„Vždyť ona sama mi řekla, že si může bejt s kým chce… mě to přece může bejt jedno! Ať si je…“ Prohlásil, ale bylo vidět, že se jen snaží zakrýt, jak moc nechce, aby to tak bylo. Olivia se musela znovu pousmát, protože jí bylo více než jasné, co se s Maxem děje…

Patricia měla zavřené oči, myšlenkami byla znovu s Maxem, chvíli se i usmívala. Po chvíli je ale znovu otevřela a zatřásla hlavou, jako by všechny myšlenky na Maxe chtěla okamžitě vyhodit z hlavy. „Patricie, zapomeň na toho chlapa! Vždyť o nic nešlo…“ Prohlásila nahlas a seskočila z parapetu na podlahu, opřela se o něj zády a znovu se jí vybavila vzpomínka na Maxe. Tentokrát na to, co se mezi nimi stalo v jejich kanceláři.
Max a Patrcia se spolu vášnivě líbali. Paty mu sundala bílé tričko, které měl na sobě a začala mu rozepínat pásek u kalhot. Max ji líbal na krku a postupně ji začal vyhrnovat šaty nahoru. Došli až k jeho stolu, ze kterého v mžiku shodili většinu věcí a Max ji na něj posadil. Oba se na sebe zadívali a začali se znovu vášnivě líbat.
„Dost!“ Zakřičela Patricie do prázdného pokoje a snažila se na pokračování hodně rychle zapomenout. Tváře jí celé hořely a ruce se jí třásly. Hrnek s čajem, který držela, radši položila na stůl. „Jak já ho nenávidím!“ Zvolala rozzlobeně.